Відеосемінар №2 (2010)

Програма по психології сімейних стосунків «Допоможіть самі собі». (2010 рік)

 

Зміст лекцій

Лекція 1. Із сімейного пекла в романтичну закоханість

Статистика свідкує, що тільки одна сім’я із сотні буває щасливою. Багато сімей – це куточок пекла. Три виходи із сімейного пекла: розлученні, шлюб-ярмо і… повернення до романтичної закоханості медового місяця. Семінар відкриє секрети третього виходу.

Лекція 2. Сімейне консультування: Шлюбний закон. Перший його принцип: Покине.

Текст Буття 2:24 представляє принципм великого шлюбного закону. Перший його принцип «Покине» означає пріоритет шлюбного зв’язку над буд-яким іншим зв’язком.

Лекція 3. Сімейне консультування: Другий принцип шлюбного закону – Пристане

Другий принцип означає унікальну єдність в шлюбі мужчини й жінки. Унікальні відмінності між чоловіком та жінкою, їх неповторні особливості покликані збагачувати їх сумісне життя, але не викликати конфлікти та непорозуміння.

Лекція 4. Сімейне консультування: Другий принцип шлюбного закону – Пристане (ч. 2).

Унікальні особливості мужчини й жінки на рівні самооцінки, емоцій, найбільші потреби жінки, найважливіші потреби чоловіка.

Лекція 5.  Завершення сімейного консультування: Маленькі знаки уваги.

Як повернутися до романтичної закоханості медового місяця? Великий секрет щього полягає у маленьких знаках уваги…

Лекція 6. Дошлюбне консультування за моделлю будинку. Ділянка під забудову – минуле.

Представлення дошлюбного консультування за моделлю будиночку. Кожна деталь будиночку – це одна із десяти умов, необхідних для укладання шлюбу. В своїй сукупності вони будуть достатніми для цього важливого кроку. Перша умова – минуле обох закоханих. Лекція представляє ті питання із дитинства, на котрі слід звернути особливу увагу.

Лекція 7. Дошлюбне консультування: Минуле наречених (продовження).

Якою була батьківська сім’я? Здоров’я молодих людей, їх заняття, уподобання.

Лекція 8. Фундамент сімейного дому – духовність.

Чому саме духовність закладена в основі сімейного дому? Відповідь дає урок біблійної психології особистості.

Лекція 9. Стовпи сімейного дому – кохання.

Чотири стовпи сімейного дому – це чотири грані кохання: еротична любов, дружня, родинна і безумовна Божа любов. Необхідність їх присутності в сім’ї. Секрет наповнення серця Божою любов’ю.

Лекція 10. Стіни сімейного дому – відповідність.

Відповідність у п’яти сферах: фізичній, соціальній, інтелектуальній, емоційній та духовній. Детальне дослідження фізичної відповідності.

Лекція 11. Відповідність (продовження): соціальна, інтелектуальна, емоційна, і духовна.

Відповідність культурних традицій, рівня освіти, інтелекту, характерів, темпераментів і релігійних поглядів є дуже важливими для щасливого шлюбу.

Лекція 12. Вікна – мотиви.

Які мотиви спонукують молодих людей вступати укладати шлюб? Чому ви вступаєте в шлюб? – пошуки відповідей на це питання.

Лекція 13. Мотиви укладання шлюбу (продовження).

Друге важливе питання щодо мотивів: Чому ви вступаєте в шлюб з цією людиною? Божі знаки схвалення або несхвалення вашого вибору.

Лекція 14. Двері і стеля сімейного дому.

Двері – це ставлення до людей. Найперше варто визначити ставлення нареченого до його матері, воно досить показове. Стеля – це зрілість практична, фінансова, моральна і фізіологічна.

Лекція 15. Завершальні деталі дошлюбного консультування: дах  дому, димар і огорожа.

Дах будинку – ролі в сім’ї. Три ролі чоловіка в сім’ї та три ролі дружини – яка найкраща? Димар – це вплив наречених одне на одного. Той вплив, котрий справляють закохані одне на одного до шлюбу, вони будуть справляти й після нього. Як молодята сприймають шлюб – важливе питання. Ставлення до шлюбу – це огорожа сімейного дому.

Recent Posts
У Вас есть вопросы?

Если у Вас есть вопросы или Вы хотели бы лично познакомиться с Ольгой Васильевной, Вы можете написать ей сообщение:

Введите слово или фразу и нажмите клавишу "Enter" для поиска

Семінар по психології сімейних стосунків "Допоможіть самі собі". (Запис в студії телебачення, 2000 рік)Семінар по психології сімейних стосунків "Допоможіть самі собі". (Запис в студії телебачення, 2000 рік)