Незабудки

НЕЗАБУДКИ

Улянка дуже любить свій садочок. Що тут тільки не росте! Росте величезний горіх, що цілісінький рік годує смачними горішками всю родину. Ростуть дві груші із солодкими-солодкими червонобокими плодами. Є декілька яблунь, слив, вишень, черешня і навіть старі виноградні лози із пахучим виноградом. А скільки квітів і квітучих кущів! Справжній рай!

Але не тільки Улянці подобається її садок, останнім часом сюди прилітають найрізноманітніші кольорові пташки: і дятлики, і дрозди, і трясогузки, і навіть «пастушок» бігає по газонам. А цього року тато змайстрував гарну «євро» шпаківню; він так назвав свій виріб, бо виготовив його із лакованих дошок старої шафи і покрив зверху клаптиком червоної євро черепиці. Тато встановив новий пташиний будиночок на самісінькій верхівці старої груші, і через декілька тижнів у ньому поселилась сім’я шпаків.

О, скільки радості і захоплення приносило дівчинці спостереження за новоселами! Вони швидко бігали по саду, шукаючи хрущів, хробаків і метеликів, старанно чистили своє пір’ячко, а вранці та ввечері які гарні пісні виспівував маленький чорний шпак для своєї подружки!

А потім почалось щось дуже дивне: щодня під грушею Улянка знаходила цілу купку всілякого сміття: гілочки, пір’їнки, клаптики тканини і паперу, сухі листки, висохлі минулорічні бадилини і стебла …

– Мамо, – здивовано запитала дівчинка, – що це відбувається з нашими шпаками? Для чого вони носять усе це сміття?

– Це не сміття, це шпачок носить матеріал для гнізда, в котрому шпачишка буде виводити малят. Але вона дуже прискіплива, бачиш, скільки «бракованого матеріалу» викидає геть!

– Дійсно, прискіплива, – згодилась Улянка. – А він, бідненький, так старається!

– Он подивись, донечко, скільки добра він приніс своїй подружці! – сказала мама, показуючи на шпака, котрий гордовито сидів на дашку своєї оселі з цілим жмутом нового «будматеріалу» у дзьобі.

незабудки

– Дитинко, – нагадала мама, – а ти вже приготувалась до завтрашньої поїздки? Швиденько, бо вже пора лягати спати, адже завтра треба піднятись о п’ятій годині ранку.

Справа в тому, що завтра Улянка разом із своїми сімома однокласницями вирушає в інше місто на мікроавтобусі тата однієї з них, щоб відвідати зоопарк. Тому дівчинка залишила проблеми вимогливої шпакової дружини, і побігла складати свій дорожній рюкзак.

В передчутті цікавої подорожі і нових вражень вона швидко заснула. Приснились їй леви і ведмеді, мавпи і крокодили, і навіть її невдоволена шпачиха!

Прокинулась, розплющила очі… Вся кімната залита яскравим сонячним світлом… – Ой! – стрепенулась дівчинка. – Чому скрізь так світло і сонячно? Адже ми мали виїжджати ще вдосвіта! Улянка здивовано озирнулась довкола.

– Мамо! – покликала вона.

У спальню зайшла розгублена мама.

– А де ж мої подружки? Де мікроавтобус?

– Не знаю, донечко, ніхто не приїжджав…

Мама взяла мобільний телефон, набрала номер власника мікроавтобуса… Улянка із тривогою спостерігала за нею. Чим довше ненька слухала, тим більше сумнішало її обличчя… Потім поклала трубку і промовила:

– Вони тебе… забули…

…Забули… забули… забули… – болем відізвалося в Улянчиному серці. – Мене забули…

Розчаруванню і розпачу дівчинки не було меж! Щоб якось розвіятись і дати волю сльозам, вона вийшла у свій улюблений садок… Під старою грушею знову був розкиданий «бракований будматеріал»: соломинки, листочки, сухі стебла, клаптики паперу; і серед всього цього добра лежала… гілочка незабудок.

незабудки

– Мамо! Мамо! Подивись, сьогодні шпак приніс своїй подрузі незабудки! – вигукнула Улянка! – Та вона і їх забракувала і викинула!

Мама взяла в руки гілочку квітів, подивилась на них, потім довгим поглядом подивилась на донечку і тихо промовила:

– Ні, це він приніс не для неї…

– А для кого ж? – здивувалась дівчинка.

– Для тебе… Ісус послав маленьку пташку з маленькою гілочкою незабудок до маленької дівчинки, щоб сказати їй: «Хоча всі можуть тебе забути, Я тебе ніколи не забуду»…

… Ще й досі в улюбленій дитячій Біблії Уляни зберігається гілочка засушених незабудок, як пам’ять про Ісусову любов, котра ніколи не забуває.

Ольга Стасюк
Фото автора

Ключові слова: незабудки, квітка, шпаківня, пташка, садочок
Recent Posts
У Вас есть вопросы?

Если у Вас есть вопросы или Вы хотели бы лично познакомиться с Ольгой Васильевной, Вы можете написать ей сообщение:

Введите слово или фразу и нажмите клавишу "Enter" для поиска

Вибух у бабусиному «ресторанчику» Хлопчики і дівчатка, чи любите ви їсти кашу? Будь-яку: пшеничну, вівсяну, гречану, кукурудзяну, пшоняну і навіть манну? Звичайно, ні! Ніхто з дітей не любить кашу.